вторник, 12 марта 2019 г.

ЗАНЯТТЯ З ТРУДОВОГО ВИХОВАННЯ Заняття № 1


 Тема. миття іграшок
 Різновид діяльності: господарсько-побутова праця.
 Програмовий зміст:
 формувати у дітей навички господарсько-побутової праці під час миття іграшок, навчати виконувати дії чітко за вказівкою вихователя, допомагати товаришам, закріпити знання про властивості води, мила, соди; виховувати охайність, старанність, бажання працювати разом. обладнання: тепла вода, два тази, мило, сода, серветки з тканини, лист від Мийдодира, фартухи для дітей. Попередня робота: прочитати дітям оповідання «Мийдодир», розпові сти про властивості соди, закріпити корисні якості господарського мила.
 ХІД ЗАНЯТТЯ
До групи заходить листоноша і повідомляє, що на цю адресу прийшов лист від грізного начальника умивальників і командира мочалок.
— Діти, так хто ж нам надіслав листа? (Мийдодір.) Зараз ми дізнаємося, що ж він хоче нам повідомити.
 Читання листа. До мене, Повелителя чистоти, дійшли чутки, що у вашій групі не все гаразд з іграшками. За увесь день на іграшки сідає пил, а пил — це шкідливі мікроби, і коли малюк бере таку іграшку, мікроби потрапляють до нього. І щоб не трапилось біди — іграшки терміново потрібно помити. Я сподіваюсь, що ви виконаєте мій наказ
 — Діти, ми зробимо так, як нам велів Мийдодір?
 — А що нам для цього потрібно? Я загадаю вам загадки, а ви мені підкажете. -Якщо руки наші в ваксі,
 Якщо на ніс сіли клякси,
 Хто тоді наш перший друг,
Змиє бруд з лиця і рук. (Вода.)
-Гладке, запашне, миє чисто. (Мило.)
Діти відгадують ці загадки.
 — А чим корисні ці речі? (Вони нам допомагають позбавитись від бруду.)
— А зараз ми будемо мити іграшки.
 У миску, де налита тепла вода, додаємо мило і соду, а в іншій мисці, де чиста вода, іграшки будемо споліскувати. Але дітей багато, і щоб всі виконували роботу, ми розподілимо обов’язки:
 1. Я буду мити іграшки в мильно-содовому розчині.
 2. Перша група дітей споліскуватиме іграшки в чистій воді.
3. Друга група витиратиме іграшки серветками.
 4. Третя група розставлятиме іграшки на місця.
Діти, що споліскують іграшки, беруть фартухи.
 Робота дітей і вихователя. Коли іграшки розставлені по місцях, необхідно звернути увагу дітей на те, якими чистими стали іграшки.
 Підсумок
 В и х о в а т е л ь. Діти, а ви не знаєте, чому ми так швидко впоралися? (Тому, що працювали разом.)
 — І на останок ми вивчимо прислів’я: «Дружно працювали — втоми ми не знали».
 — Діти, я сподіваюсь, що іграшки у нашій групі завжди будуть чистими.

Комментариев нет:

Отправить комментарий