вторник, 12 марта 2019 г.

Заняття № 2. Маленькі господарі.


Тема. Маленькі господарі
Різновид діяльності: господарсько-побутова праця.
 Програмовий зміст:
 продовжувати навчати дітей самостійно застеляти і розстеляти ліжко; формувати уявлення про господарсько-побутову працю; розвивати вміння чергувати по їдальні, в куточку природи; закріплювати вміння бачити безлад у групі; самостійно прибирати у групі; виховувати любов до праці, бажання працювати та допомагати дорослим. матеріал: ігрові зони групи, кошеня (іграшка); сюжетні картинки, спальна кімната.
ХІД ЗАНЯТТЯ
 Діти заходять до групи.
В и х о в а т е л ь. Діти, ви чимось здивовані? Чим? Бесіда за побаченим
 — Так, дійсно в групі безлад. Ще й сліди чиїсь? Це ви шкоду зробили? Ні? — Як ви гадаєте, хто міг наслідити і все це розкидати?
 — Чи подобається вам така група?
 — Чому ні? — А що ж робити?
 — А чому ви повинні прибирати, ви ж не розкидали?
 — Коли ви граєтесь у групі, на вулиці, часто можна почути: «Я тут не грався, я прибирати не буду!» Який вихід із такої ситуації? Кому ще потрібно допомагати? Дидактична гра «Кому потрібна допомога?» Діти за сюжетними картинками визначають, кому потрібна допомога.
Вихователь.
Як потрібно поприбирати у групі?
 Скільки у нас ігрових зон?
 Скільки потрібно підгруп? Чому?
Як розділитися на підгрупи? Діти діляться на 6 підгруп.
 Д і т и.
Раз, два, три — працювати любим ми! Діти прибирають ігрові зони. Бесіда за побаченим
Як змінилася група? Чому на акуратну, охайну групу приємніше дивиться? А хто підтримує чистоту всієї групи?
 — Як ви допомагаєте Валентині Анатоліївні?
 Як ви допомагаєте мені? Повторення обов’язків чергових.
Дидактична гра «Так чи ні»
 Фізкультвилинка
 В групі хтось походив
 — Дуже-дуже наслідив.
 Скрізь його ми пошукаєм,
Під столи позаглядаєм,
Раз — присіли, подивились,
 Два — устали, удивились.
Ми побачили сліди —
 В спальню нас вони вели.
 Діти заходять до спальні. Бесіда за побаченим
 — А що трапилося з нашими ліжечками? Прямо, як у казці, на них хтось лежав. Ви нічого не чуєте? Так, це ж маленьке кошеня (можна взяти справжню домашню кішку, або іграшку).
 — Воно просить вибачення, кошенятко погралось, а іграшки на місце не поклало, захотіло спати. На всіх ліжечках полежало, а заправити їх не змогло.
 — Діти, що робити з кошеням? Дати йому ім’я? Яке? Залишити в групі? Навіщо? Чому ви можете його навчити?
 — Перш за все застелити ліжко.
— Яка білизна є на ваших ліжках? Щоб розстелити ліжко, що ви спочатку робите? Куди ви вішаєте накидку з подушки? Куди кладете подушку? Чому не можна її класти на чуже ліжко чи підлогу? Як розстелити простирадло? А може його зняти і на підлозі згорнути, так зручніше буде. Чому ні? Куди покладете покривало? В якій послідовності застеляємо ліжка? Як правильно застелити простирадло? Як поставимо подушку? Приберіть, будь ласка своє ліжко. Діти застеляють свої ліжка.
 Підсумок
Вихователь. Молодці, діти, здається, котик вже вміє прибирати ліжечко. А тепер можна і погратися. Які ігри ви запропонуєте котикові? Не забувайте показувати котику тільки гарний приклад.

Комментариев нет:

Отправить комментарий