понедельник, 4 февраля 2019 г.

Художня праця.Средній дошкільний вік.

Місяць
Тема:
Мета:

Матеріали:

     Вере
сень


  Підставка під                               пензлики
Розвивати пам’ять, уяву, фантазію, творчість. Виховувати акуратність у роботі, естетичний смак. Вдосконалювати дрібні м’язи, рухи пальців рук. Вчити дітей виготовляти предмети із залишкового матеріалу. Познайомити дошкільників з правилами користування ножицями, вчити правил безпечної поведінки з ними.
Целулоїдні формочки від цукерок,ножиці,кольоровий папір,клей,серветки,пензлики.

Їжачок-хитрячок
Розширити уявлення дітей дошкільного віку про навколишній світ. Заохочувати дітей до створення різноманітних виробів та іграшок,виражаючи власне бачення навколишнього світу. Вчити використовувати за призначенням знаряддя,різноманітні природні матеріали,враховувати їх особливості в процесі творчої діяльності.
Шишки з ялини,жолуді,насіння соняшника,пластилін.

    Жов
тень
Веселі м’ячики(створення предметів із зім’ятого паперу)
Розвивати уяву,фантазію,творчість дошкільників. Виховувати акуратність у роботі,естетичний смак. Вдосконалювати дрібні м’язи, рухи пальців рук. Познайомити дітей з властивостями та якостями паперу, враховувати його особливості в процесі творчої діяльності.
Білий папір,гуаш,пензлики,підставки,серветки,вода.
Кошик для білочки
Розвивати творчі здібності дошкільників. Виховувати акуратність, старанність. Вчити дітей виготовляти предмети з природного матеріалу. Удосконалювати вміння використовувати за призначенням знаряддя,матеріали,враховуючи їх особливості в процесі діяльності.
Горіхова шкаралупа,смужки паперу,пластилін,ножиці.
   Листопад


Слоненя
Осінній віночок

Розвивати уяву, фантазію, творчість дошкільників. Виховувати акуратність,естетичний смак,бережне відношення до продуктів людської праці. Розширити уявлення дітей про навколишній світ. Заохочувати дітей до створення різноманітних виробів та іграшок,використовуючи овочі. Прищеплювати у дошкільників художньо-технічні уміння та навички.
Картоплина,буряк,чотири морквини,два листки,травинка.


Опале листя з різних дерев.

Смужки кольорового паперу,пензлики,підставки,клей,серветки,ножиці

Гру
день


Ялинковий ланцюжок
Ознайомити з матеріалами та обладнанням для плетіння ,зі способом плетіння віночка з листя. Заохочувати дітей виконувати творчі завдання:добирати листя за кольором,створювати композицію чергуванням листя різних кольорів.
Виховувати акуратність у роботі,естетичний смак. Залучати дітей до виготовлення виробів з готових форм(смужок паперу завдовжки6-7см і завширшки0,5-1см).Зі смужок формувати кільця з’єднанням країв клеєм і чіпляючи одне кільце до іншого,утворюючи кольорове паперове намисто для ялинки.
Ялинкові прикраси
Зацікавлювати дітей виготовляти прості саморобки з паперу за зразком. Закріплювати вміння обирати папір за кольором і фактурою відповідно до задуму. Закріпити вміння аркуш прямокутного або квадратного паперу ділити навпіл. Від лінії згину через 0,5-1см зробити надрізи,не дорізаючи до кінця 1,5-2см.Розгорнути ліхтарик і склеїти краї. Виховувати акуратність у роботі.
Аркуш кольорового паперу,пензлики,клей,серветки,ножиці.

Сі
чень
Ялинки (колективна)
Розвивати композиційні навички,творчі здібності,окомір,дрібну моторику рук. Вчити аплікувати ялинки, використовуючи техніку орігамі, та створювати сюжетну композицію. Закріпити вміння складати кружечки навпіл,одержуючи півкулю,та складати таким чином,щоб одержати конус і прямокутник (стовбур ялинки).
Кружечки білого,зеленого,коричневого кольорів різних діаметрів;папір для тла синього кольору,клей,серветки,пензлики.

Сніжинки (витинання)
Розвивати творчість,фантазію. Закріпити навички володіння ножицями,вміння акуратно складати та ділити по діагоналі аркуш паперу,щоб вийшов трикутник - хустинка. Трикутник-хустинку ще двічі по діагоналі поділити навпіл. Ножицями зрізати верхній кут трикутника й заокруглити його низ. На бічних сторонах трикутника робити надрізи різної форми на невеликій відстані один від одного.
Виготовлені зразки,папір квадратної форми,ножиці,клей.

Лю
тий






Диван для ляльок



Листівка для мами

Викликати в дітей інтерес до виготовлення різних саморобок із залишкового матеріалу. Розвивати вміння добирати потрібний матеріал;використовувати засвоєні на заняттях з аплікації прийоми з’єднання частин виробів. Удосконалювати конструктивні здібності.
Заохочувати дітей до виготовлення вітальної листівки з паперу за зразком. Закріплювати вміння обирати папір за кольором і фактурою відповідно до задуму,вміння згинати прямокутний аркуш паперу навпіл,прикрашати листівку аплікацією або малюнком.
Кубічні коробочки,кольоровий папір,клей,пензлики,ножиці,серветки,підставки.

Картон,кольоровий папір,ножиці,клей,серветки,підставки.

Кольорова тасьма.
Бере
зень

Поясок для плаття Білосніжки
Виховувати естетичний смак,розвивати увагу,зосередженість. Ознайомити дітей з елементами декоративного плетіння. Вчити добирати розцвітку тасьми,створювати узори чергуванням смужок. Закріпити вміння плести кіску з кольорової тасьми.
Витинанки. Рушничок.
Закріпити навички володіння ножицями,вміння акуратно складати та ділити аркуш паперу по діагоналі;розвивати творчість,фантазію. Викликати зацікавлення виготовленням витинанок.

Зразки,папір прямокутної форми,тонований папір для фону,ножиці,клей,пензлики,серветки.

Кві
тень
Квочка з курчатами
Викликати інтерес до виготовлення іграшок з поролону. Вчити створювати іграшки(квочку з курчатами)шляхом перев’язування деталей нитками і розмальовування фломастерами очей,носа,рота та ін. Виховувати акуратність у роботі,естетичний смак.
Поролонові смужки,ножиці,палички,кольоровий папір,клей,серветки.

Яєчко не просте,а чарівне
Виховувати акуратність у роботі. Розвивати уяву,фантазію,творчість. Викликати у дітей інтерес до виготовлення сувенірів до свята. Вчити створювати сувеніри з яєчної шкаралупи:акуратно прикрашати намистинками,папером.
Яєчна шкаралупа,намистинки,кольоровий папір,клей,пензлики,серветки.

Травень
Човник
Заохочувати дітей до виготовлення предметів для ігор з водою з природного матеріалу. Вчити використовувати за призначенням знаряддя,інструменти та різноманітні матеріали,враховувати їх особливості в процесі творчої діяльності. Прищеплювати у дошкільників художньо-технічні уміння та навички. Розвивати уяву,фантазію,творчість.
Шкаралупа горіха,папір,ножиці,палички,пластилін,, серветки,клей.
Лопаточка для ігор з піском
Заохочувати дітей до створення виробів з залишкового матеріалу. Познайомити дітей з властивостями даного матеріалу,враховувати їх особливості в процесі творчої  діяльності. Вчити правил безпечної поведінки. Виховувати акуратність у роботі.
Порожні пластмасові пляшки,ножиці,скоч.

Комментариев нет:

Отправить комментарий