пятница, 22 марта 2019 г.

Заняття № 3. Тема: прибирання в ігрових зонах.





Заняття № 3
 тема. Прибирання в ігрових зонах
Різновид діяльності: господарсько-побутова праця. Програмовий зміст: продовжувати формувати вміння дітей протирати вологою та сухою ганчіркою іграшки, що підлягають вологій обробці — дерев’яні, металеві, пластмасові, будівельний матеріал, лялькові меблі і т. д. ; продовжувати формувати навички співпраці і взаємодопомоги; ознайомити з обов’язками бригадира; виховувати вміння працювати підгрупами, виконувати вказівки.

ХІД ЗАНЯТТЯ
 Діти заходять до групи: на килимку розкидані іграшки з різних ігрових зон. В и х о в а т е л ь.
 Що це діти?
 Що трапилося?
Хто ж це таке наробив, порозкидав та ще й забруднив усі наші іграшки. Тепер вони всі сплуталися.
 Як же нам їх зібрати?
А давайте ми розділимося на команди, і кожна команда збере іграшки з ігрової зони, яку собі обере. (Діти діляться на команди за бажанням.) А зараз ми оберемо бригадира кожної команди. Хто більше назве прислів’їв про працю, той і буде бригадиром.
- «Лінощі гірші за хворобу»;
-«Бджола мала, а й та працює»;
- «Любиш кататись, люби і саночки возить»;
- «Хочеш їсти калачі — не сиди на печі»;
- «Праця людину красить»;
- «Хочеш бути щасливим, рости працьовитим».
 В и х о в а т е л ь. Ну що ж, а тепер будемо збирати іграшки. А щоб нам було веселіше працювати, пограємо у гру.
 Гра «Чия команда швидше збере іграшки»
Під музику кожна команда збирає іграшки з обраної ігрової зони.
В и х о в а т е л ь. Діти, ви вже раніше прибирали в ігрових куточках — витирали і розкладали іграшки. Давайте подивимося, що зараз тут треба зробити.
 (Витерти лялькові меблі, будівельний матеріал, прибрати у гаражах для машин.)
 В и х о в а т е л ь. Підготуйтеся до праці. (Діти засукують рукава, одягають фартухи.) Бригадир призначає, кому принести ванночки, хто наллє воду в ванночки, хто візьме ганчірки. Потім визначає, хто які іграшки витиратиме.
Під час виконання дошкільниками завдання вихователь бере собі ту частину роботи, яку не може доручити дітям: витирає верхні полиці у шафі, стелажі. Контролює поведінку дітей. Звертає увагу не тільки на дбайливість дітей, а й на характер взаємодії: як вони звертаються одне до одного, чи допомагають товаришам. За необхідності підтримує справедливі вимоги головного. Підсумок
 В и х о в а т е л ь. Ось і закінчили ми роботу, а тепер кожен оцінить свою працю.
 Дидактична гра «Склади розповідь»
Працювали діточки день при дні,
 Прибирали іграшки всі свої.
Добрий настрій поруч із ними біг,
 Він дбайливим діточкам
 Допоміг!


вторник, 12 марта 2019 г.

Заняття № 2. Маленькі господарі.


Тема. Маленькі господарі
Різновид діяльності: господарсько-побутова праця.
 Програмовий зміст:
 продовжувати навчати дітей самостійно застеляти і розстеляти ліжко; формувати уявлення про господарсько-побутову працю; розвивати вміння чергувати по їдальні, в куточку природи; закріплювати вміння бачити безлад у групі; самостійно прибирати у групі; виховувати любов до праці, бажання працювати та допомагати дорослим. матеріал: ігрові зони групи, кошеня (іграшка); сюжетні картинки, спальна кімната.
ХІД ЗАНЯТТЯ
 Діти заходять до групи.
В и х о в а т е л ь. Діти, ви чимось здивовані? Чим? Бесіда за побаченим
 — Так, дійсно в групі безлад. Ще й сліди чиїсь? Це ви шкоду зробили? Ні? — Як ви гадаєте, хто міг наслідити і все це розкидати?
 — Чи подобається вам така група?
 — Чому ні? — А що ж робити?
 — А чому ви повинні прибирати, ви ж не розкидали?
 — Коли ви граєтесь у групі, на вулиці, часто можна почути: «Я тут не грався, я прибирати не буду!» Який вихід із такої ситуації? Кому ще потрібно допомагати? Дидактична гра «Кому потрібна допомога?» Діти за сюжетними картинками визначають, кому потрібна допомога.
Вихователь.
Як потрібно поприбирати у групі?
 Скільки у нас ігрових зон?
 Скільки потрібно підгруп? Чому?
Як розділитися на підгрупи? Діти діляться на 6 підгруп.
 Д і т и.
Раз, два, три — працювати любим ми! Діти прибирають ігрові зони. Бесіда за побаченим
Як змінилася група? Чому на акуратну, охайну групу приємніше дивиться? А хто підтримує чистоту всієї групи?
 — Як ви допомагаєте Валентині Анатоліївні?
 Як ви допомагаєте мені? Повторення обов’язків чергових.
Дидактична гра «Так чи ні»
 Фізкультвилинка
 В групі хтось походив
 — Дуже-дуже наслідив.
 Скрізь його ми пошукаєм,
Під столи позаглядаєм,
Раз — присіли, подивились,
 Два — устали, удивились.
Ми побачили сліди —
 В спальню нас вони вели.
 Діти заходять до спальні. Бесіда за побаченим
 — А що трапилося з нашими ліжечками? Прямо, як у казці, на них хтось лежав. Ви нічого не чуєте? Так, це ж маленьке кошеня (можна взяти справжню домашню кішку, або іграшку).
 — Воно просить вибачення, кошенятко погралось, а іграшки на місце не поклало, захотіло спати. На всіх ліжечках полежало, а заправити їх не змогло.
 — Діти, що робити з кошеням? Дати йому ім’я? Яке? Залишити в групі? Навіщо? Чому ви можете його навчити?
 — Перш за все застелити ліжко.
— Яка білизна є на ваших ліжках? Щоб розстелити ліжко, що ви спочатку робите? Куди ви вішаєте накидку з подушки? Куди кладете подушку? Чому не можна її класти на чуже ліжко чи підлогу? Як розстелити простирадло? А може його зняти і на підлозі згорнути, так зручніше буде. Чому ні? Куди покладете покривало? В якій послідовності застеляємо ліжка? Як правильно застелити простирадло? Як поставимо подушку? Приберіть, будь ласка своє ліжко. Діти застеляють свої ліжка.
 Підсумок
Вихователь. Молодці, діти, здається, котик вже вміє прибирати ліжечко. А тепер можна і погратися. Які ігри ви запропонуєте котикові? Не забувайте показувати котику тільки гарний приклад.

ЗАНЯТТЯ З ТРУДОВОГО ВИХОВАННЯ Заняття № 1


 Тема. миття іграшок
 Різновид діяльності: господарсько-побутова праця.
 Програмовий зміст:
 формувати у дітей навички господарсько-побутової праці під час миття іграшок, навчати виконувати дії чітко за вказівкою вихователя, допомагати товаришам, закріпити знання про властивості води, мила, соди; виховувати охайність, старанність, бажання працювати разом. обладнання: тепла вода, два тази, мило, сода, серветки з тканини, лист від Мийдодира, фартухи для дітей. Попередня робота: прочитати дітям оповідання «Мийдодир», розпові сти про властивості соди, закріпити корисні якості господарського мила.
 ХІД ЗАНЯТТЯ
До групи заходить листоноша і повідомляє, що на цю адресу прийшов лист від грізного начальника умивальників і командира мочалок.
— Діти, так хто ж нам надіслав листа? (Мийдодір.) Зараз ми дізнаємося, що ж він хоче нам повідомити.
 Читання листа. До мене, Повелителя чистоти, дійшли чутки, що у вашій групі не все гаразд з іграшками. За увесь день на іграшки сідає пил, а пил — це шкідливі мікроби, і коли малюк бере таку іграшку, мікроби потрапляють до нього. І щоб не трапилось біди — іграшки терміново потрібно помити. Я сподіваюсь, що ви виконаєте мій наказ
 — Діти, ми зробимо так, як нам велів Мийдодір?
 — А що нам для цього потрібно? Я загадаю вам загадки, а ви мені підкажете. -Якщо руки наші в ваксі,
 Якщо на ніс сіли клякси,
 Хто тоді наш перший друг,
Змиє бруд з лиця і рук. (Вода.)
-Гладке, запашне, миє чисто. (Мило.)
Діти відгадують ці загадки.
 — А чим корисні ці речі? (Вони нам допомагають позбавитись від бруду.)
— А зараз ми будемо мити іграшки.
 У миску, де налита тепла вода, додаємо мило і соду, а в іншій мисці, де чиста вода, іграшки будемо споліскувати. Але дітей багато, і щоб всі виконували роботу, ми розподілимо обов’язки:
 1. Я буду мити іграшки в мильно-содовому розчині.
 2. Перша група дітей споліскуватиме іграшки в чистій воді.
3. Друга група витиратиме іграшки серветками.
 4. Третя група розставлятиме іграшки на місця.
Діти, що споліскують іграшки, беруть фартухи.
 Робота дітей і вихователя. Коли іграшки розставлені по місцях, необхідно звернути увагу дітей на те, якими чистими стали іграшки.
 Підсумок
 В и х о в а т е л ь. Діти, а ви не знаєте, чому ми так швидко впоралися? (Тому, що працювали разом.)
 — І на останок ми вивчимо прислів’я: «Дружно працювали — втоми ми не знали».
 — Діти, я сподіваюсь, що іграшки у нашій групі завжди будуть чистими.